قرارگاه قلم

دريافت تنديس مهرورزي و ديپلم افتخار توسط جوان برتر جمعيت هلال احمر استان قم:
چهارشنبه ۲۰ آبان۱۳۸۸ 15:31

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

خانم صبیه خلج دبير كانون جوانان خواهران معاونت امور جوانان جمعيت هلال احمر استان قم در اولین دوره  جشنواره جوان برتر سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر مفتخر به دریافت دیپلم افتخار و تندیس مهرورزی گردید.

  

 

 

 

این جشنواره با حضور 313 نفر از جوانان برتر سراسر کشور در سالن همایش های بین‌المللی صدا و سیما در تاریخ 16/8/88 برگزار گردید از32 نفر از اعضای برتر سازمان جوانان جمعیت هلال احمر تقدیر به عمل آمد که سرکار خانم صبيـه خلـج مفتخربه دریافت دیپلم افتخار، تندیس مهرورزی و جایزه نقدی گردیدند.

 


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

ورزش، روزه، سلامتي :
دوشنبه ۱۶ شهریور۱۳۸۸ 0:4

ورزش كه همواره براي سلامتي جسم و روح به آن سفارش شده است، در اين ماه جلوه پررنگ‌تري يافته و مي‌تواند نقش خود در اين مهم را بهتر و بيشتر ايفا كند. نه روزه گرفتن مانعي براي ورزش است و نه ورزش مانعي براي روزه‌ مي‌باشد. هر دو باعث بهبود سوخت و ساز بدن و تصفيه كالري اضافي مي‌شود. ورزش نه تنها با روزه منافاتي ندارد بلكه اگر به صورت صحيح و اصولي انجام شود، باعث آرامش و كاهش استرس ورزشكاران مي‌شود و استقامت فكري و صبر آنان را تقويت مي‌كند.

روزه مانع ورزش كردن نيست و ورزشكاراني كه معتقدند روزه گرفتن ساختار بدني آنها را تغيير مي‌دهد، مي‌توانند با رژيم غذايي غني انرژي مورد نياز را حفظ نمايند. و در واقع ماه مبارك رمضان يك ورزش روحي تلقي مي‌شود.

 

ورزش در ماه مبارك رمضان از تجمع چربي در بدن جلوگيري كرده و عمل سوخت و ساز را تسهيل مي‌نمايد به طوري كه ورزشكاراني كه روزه مي‌گيرند كمتر دچار مشكلات گوارشي و قند خون مي‌شوند.

از آنجا كه قند خون مهمترين عامل تأمين انرژي در حين ورزش است و پس از صرف افطار، سطح قند خون به حدي مي‌رسد كه نيازهاي فرد براي انجام حركات ورزشي تأمين مي‌شود، ورزشكار مي‌تواند بدون هيچ مشكلي از نظر تأمين انرژي به ورزش بپردازد.

روزه‌داري با شرط رعايت نكات تغذيه‌اي و جلوگيري از پايين آمدن فشار خون و قند خون نه تنها منافاتي با ورزش كردن ندارد، بلكه به انجام هر چه بهتر فعاليت‌هاي ورزشكاران نيز كمك مي‌كند.

 

 

    نرگس صداقتی -کارشناس تربیت‌بدنی

 

 


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

قابل توجه خیرین محترم :
شنبه ۷ شهریور۱۳۸۸ 13:58

ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان

 

بدینوسیله به اطلاع می رساند معاونت امور جوانان در نظر دارد همچون سنوات گذشته نسبت به اطعام و افطاری به نیازمندان اقدام نماید .

علاقه مندان شرکت کننده در این طرح معنوی می توانند با مراجعه به مسئولین کانون ها نحوه ی کمک های خود را اعلام نمایند .

                                               معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

برگزاری همایش جبهه جهانی همبستگی برای صلح با حضور جوانان عضو سازمان جوانان هلال احمر در استان قم :
شنبه ۳۱ مرداد۱۳۸۸ 14:45

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به دنبال سخنان رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران در مقر سازمان ملل متحد در ارتباط با صلح جهانی حمایت خود را با برپایی همایش جبهه جهانی همبستگی برای صلح با حضور جوانان عضو سازمان جوانان هلال احمردر سالن 12000 نفری آزادی برگزار کرد. به دنبال این برنامه دستورالعملی به تمامی استانها ابلاغ گردید تا همایشی در این زمینه به صورت استانی اجرا گردد. همچنین در راستای الهام از مبانی و مفاهیم ارزشهای اسلامی و انسانی و آموزه‌های بزرگ دین و طریقت در خصوص مشارکت و سبقت در امور خیر و به جهت شناسایی، معرفی و تقدیر از جوانان خیر و نیکوکار عضو سازمان جوانان که سهامداران اصلی و بی ادعای عرصه مشارکت در فعالیتهای بشردوستانه می باشند و همچنین برای تقویت روحیه خدمت رسانی و پاسداشت خدمات داوطلبانه جوانان عضو مقرر شد طی این همایش از اعضای برتر استانی تقدیر به عمل آید.

 

 

حضور جوانان عضو هلال احمر در همایش روز جوان

 

 

برگزاري همايش

با ارسال دعوتنامه‌هاي مراسم جهت اعضاء و ميهمانان اقدامات اوليه جهت برگزاري همايش انجام پذيرفت. پس از طي مراحل اجرايي همايش با هماهنگي كميته تبليغات، سالن مراسم تزئين و جهت اجراي مراسم آماده گرديد. و سرانجام همايش كه در تاريخ 12/5/88 در سالن شهيد حيدريان برگزار گرديد. از اعضاء هنگام ورود به سالن ثبت‌نام به عمل آمده و چادر سازمان بين خواهران و كاور سازمان بين برادران به همراه پرچم جمهوري اسلامي توزيع شد. 

در این برنامه آقایان منیری معاون جذب سازمان جوانان، علی نیکان قمی فرماندار، آتش زر رئیس هئیت مدیره جمعیت و رئیس شورای شهر، رضی مسؤول روابط عمومی نادر سرپرست بانک مسکن، محمدخامه یار معاون مطبوعاتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دکتر زمانیان مدیرعامل جمعیت به همراه معاونین و مسوولین اداره حضور داشتند. لازم به توضیح است در روز همایش با دعوت از 2700 نفر از اعضا تعداد 1100 نفر از خواهران و 400 نفر از برادران در محل اجرای برنامه حضور به هم رساندند. همچنين با هماهنگي‌هاي به عمل آمده 2 دستگاه اتوبوس جهت انتقال خواهران عضو كانون روستايي (روستاي كوه سفيد و روستاي جنداب و اسلام آباد) به محل همايش اعزام گرديد كه پس از اتمام برنامه خواهران عضو كانون به روستاهاي خود بازگردانيده شدند.

 

 

حضور جناب آقای دکتر زمانیان ، در همایش ویژه ی روز جوان – قم/مرداد 88

حضور جناب آقای منیری ، در همایش ویژه ی روز جوان – قم/مرداد 88

 

 

اسامی جوانان برتر معاونت امور جوانان

 

ردیف

نام و نام خانوادگی

کانون

1

صبیه خلج

آزاد

2

فاطمه گائینی

آزاد

3

خدیجه مهرنژاد

طلاب

4

حسین یاری

آزاد

5

محسن استاک

آزاد

6

الهام پارایی

آزاد

7

ریحانه حیدرزاده

آزاد

8

زهره بهاری حصارلو

آزاد

9

علی برخورداری

آزاد

10

حامد محمدی

دانشجویی

11

طیبه سادات موسوی

دانشجویی

12

فرهاد خاکسار

دانشجویی

13

علی اصغر تراکمه

کارگری

 

 برای مطالعه ی فعالیت های انجام شده و دیدن عکس های موجود به ادامه ی مطلب مراجعه کنید .  

 

 ادامه امطلب...»

» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

مهرورزان جوان (طرح ویژه ی ماه مبارک رمضان)
پنجشنبه ۲۹ مرداد۱۳۸۸ 21:48

 

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

رمضان ماه ضیافت الهی، ماه روزه داری و خودسازی است؛ ماه آزمایش و امتحان و ماه اطعام و دلجویی از مستمندان است، همان ماهی است که توانمندان فرصت دارند تا با دردهای نیازمندان و تهیدستان سهیم شوند. در این نیکوکاران با پیروی از مولای متقیان حضرت علی (ع) صبر و شکیبایی نیازمندان را درک نموده و سفره های خالی ایشان را رنگ و رو بخشند. و چه زیباست نشاندن گل لبخند بر صورت کودک یتیم و چه زیباست نیکوکاری و احسان.

ماه رمضان سال 88 نیز آغاز گردید، و خوان نعمت الهی گسترده تر شد و مرحله دیگر از آزمایش الهی آغاز گردید، آزمایشی که در آن برای هر کسی امتحان و سؤالی است یا جواب می دهد و قبول می شود و یا بی جواب می ماند و مردود می گردد.

 

ارائه طرح :

در سال 1384 توسط یکی از اعضای کانون دانشجویی دانشگاه آزاداسلامی قم با ارائه طرحی تحت عنوان « مهرورزان شب»جرقه اولیه جهت برگزاری برنامه ای متناسب با ایام ماه مبارک رمضان زده شد. براساس این طرح جوانان داوطلب با مراجعه به خیرین و نیکوکاران و تهیه وسایل و امکانات و جمع آوری وجوه نقد و پخت غذا به اطعام نیازمندان پرداختند. در سال 1385 اعضاء تصمیم گرفتند این طرح را در سطح گسترده تر و وسیع تر از قبل انجام دهند و طی آن عنوان طرح به «مهرورزان جوان» تغییر یافت. طرح مهرورزان جوان در مورخ 1/7/85 به تائید معاون جوانان استان قم رسید و در مسیر اجرایی قرار گرفت.

 

 آغاز طرح مهرورزان جوان (ویژه ی ماه مبارک رمضان)

 

امسال نیز فرصتی پیش آمد تا جوانان داوطلب خداجو و انساندوست عضو هلال احمر نیز خود را در این میدان بیازمایند و اندوخته ای پربار از معنویت و احسان برای آخرت خود بیاندوزند؛ انشاء ا...

 


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

يا ابا صالح المهدي ادركني ( امام زمان و مهرورزی ... )
جمعه ۱۶ مرداد۱۳۸۸ 14:52

سحر دولت دوست سحر کرامت انسان و عصر آرامش بشر است. زمان مهرورزی بشر در سایه حکومت جهانی عدالت گستر مهربان عالم.... و چشمان منتظر امروز نگاه‌های تنها و اشکبارشان را در غبار انتظار گم کرده‌اند تا آن نگار، قدم‌های پرشکوهش را در جلوه‌گاه نیاز منتظران بنهد و در پرتو نور آرمانی بهار دلها شکوفه کند، تمام درختان جوان و بهار شود، روزگارسبز شود، تمام ثانیه‌های زمان و عقربه‌های عاشقی دوباره از نو صفر شود و تکرارها پایان یابد و سرانجام انتظار به پیش پای یار قربانی شود و آن دم، بشر را ندای آسمانی رسد که سحر نزدیک است او می‌آید ......

رفته بودیم به میهمانی میلاد « آفتاب هستی» .به جشن ستارگان منتظر و نگاه های کودکانه و معصوم فرشتگان پاک و یار مهربانی...... به میعاد دوباره عشق، به قرارگاه آرامش کودکان غریب شهرمان، امروز روز امام زمان و مهرورزی است. چه نیکوست این لحظه‌ها و چه خاطره‌ساز است مهربانی را در کنار این کودکان معصوم تجربه کردن..... قلب‌های کوچک این آئینه‌های صاف، پذیرای دستان مهرورز جوانان عاشقی شده است که آمده‌اند تا تسلی روح‌های کوچک بهاری باشند، روح‌های آشفته از این روزگار دلتنگی و بی قرار مهر مادری..... سرای فرشتگان زمینی در روز شادی مردمان شهرم لبریز از عاطفه‌هاست آغوش‌های محبت دلبرانه گشوده می‌گردد تا تمام معصومیت روی زانوهايت آرام گیرد، کاش تو هم اینجا بودی. چه حس شگفتی است!!! شادی را به نگاه بارانی‌ات بخشیدن و لحظه نابی است وقتی تو را می‌خواند با کلام سرشار از سوالش و با نگاه پر از سپاسش و چه دلنشین است نوای عاشقانه‌شان وقتی زبان می‌گشایند به همنوایی و شعر کودکانه انتظار می‌خوانند .... چه زیباست زندگی، وقتی تمام عاطفه و مهربانی را می‌توانی در ساعتی به او هدیه کنی و همه شادمانی‌اش را .... در دل هدیه کوچکی که به روح تنهایش ارزانی کنی بنگری.

به دوستانم می نگرم، زمان را از یاد برده اند و تمام وجود شان را از دریچه مهربانی تقدیم وجود کوچک این گل‌های باغچه تنهایی کرده‌اند و گلهای معطر در آغوش تو رایحه مهربانی را مهمان شده اند و انگار تمام رویاهای زندگی شان به حقیقت پیوسته و تمام آرزوهایشان در تو خلاصه شده و تو چقدر خوشبختی که در این مسیر قرار گرفته‌ای، در طعم شیرین کیکی که او می‌چشد، در شادمانی وصف ناشدنی به آغوش گرفتن عروسکهایش و در بوسه زدن بر غمهای نهفته چهره‌اش. اینک سکوت می شکند در سرزمین تنهایی این کودکان تنها.... و خدا را صدا بزن! می شنوی؟ تو دعوت شدی به مهرورزیدن و تقسیم مهربانیت، گوش کن از آسمان هم ندایی می رسد....

 

 مهربانی ...

  

روز سه شنبه 13/5/1388 روز « امام زمان و مهرورزی» نام گذاری شد و تعدادی از اعضای خواهر مرکز امور جوانان هلال احمر استان قم طی طرحی با حضور در مرکز نگهداری از کودکان بهزیستی صدف با اهداء هدايا و برگزاری مراسم جشن میلاد امام زمان (عج) این روز را در حضور کودکان گرامی داشتند. تمام هدیه‌هاي اهدایی در اقدامی انسان دوستانه توسط یکی از کودکان خیّر شهر به این کودکان تقدیم شده بود.

 

 حضور اعضای کانون جوانان هلال احمر استان قم ، در مرکز نگهداری از کودکان بهزیستی صدف

 

صبيه خلج

دبير كانون جوانان

معاونت امور جوانان جمعيت هلال احمر استان قم

 

 


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

بيانية جوانان داوطلب عضو جمعيت هلال احمر استان قم:
چهارشنبه ۱۴ مرداد۱۳۸۸ 11:9

بسم الله الرحمن الرحيم

 

بيانية جوانان داوطلب عضو جمعيت هلال احمر استان قم

به مناسبت برگزاري « همايش بزرگ جبهة جهاني همبستگي براي صلح»

 

سپاس خداوند يکتا و بي­همتا، آفرينندة گيتي و همة موجودات و درود بي­پايان بر آخرين پيامبر و فرستادة او حضرت محمد مصطفي صلي ا... عليه و آله و درود برخاندان پاک و مطهرش، و درود بر بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران، امام راحل و شهداي انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي به ويژه امدادگران شهيد و با تبريک ميلاد مسعود حضرت علي­اکبر، جوان برومند حضرت سيدالشهدا(ع) و روز جوان.

ما جوانان داوطلب عضو جمعيت هلال احمر استان قم مفتخريم در جوار بارگاه کريمة اهل­بيت حضرت فاطمه معصومه سلام ا... عليها توفيق يافتيم با کمک مسؤولين و مديران خود و با شرکت در صدها برنامة بشردوستانه, خيرخواهانه و نيکوکاري از قبيل؛ اردوهاي جهادي, مانورها و برنامه­هاي امدادي, راهنمايان نوروزي, کمک به محرومان و دستگيري از آنان, تأسيس دهها کتابخانة روستايي, بازديد از آسايشگاه­هاي جانبازان و سالمندان و معلولان و دلجويي از آنان, ديدار با خانوادة معزز شهدا, برگزاري همايش­ها و شرکت در برنامه­هاي درختکاري, مبارزه با دخانيات و اعتياد, اهداي خون و دريافت کارت اهداي عضو, و ترويج صلح و دوستي، با الهام از سيرة معصومين و امامان برحق عليهم­السلام, منشأ خدمات بسياري براي عامة مردم به ويژه محرومان و افتخاري براي سازمان جوانان, جمعيت هلال احمر و هم استاني­هاي خود باشيم که از آن جمله؛ کسب رتبه نخست در ارزيابي دستگاه‌هاي اجرايي استان‌ها در حوزه اوقات فراغت جوانان از سوي دبيرخانه ستاد ملي سازماندهي امور جوانان، عنوان دستگاه برتر در غني سازي اوقات فراغت از دبيرخانه ستاد غني سازي اوقات فراغت استانداري، رتبه نخست كشوري معاونت‌هاي امور جوانان هلال احمر از سوي سازمان جوانان هلال احمر، اکنون مواردي را به سمع و نظر مسؤولان رسانده و خواهان حمايت همه جانبة آن عزيزان را در برنامه­هاي آتي خود داريم: 

1. ما از مسؤولين و مديران محترم جمعيت هلال احمر جمهوری اسلامي ايران مصرانه درخواست مي­نماييم, نسبت به بسط و گسترش آموزه­های دينی و اسلامي و الگو قراردادن و زنده­نگاه داشتن سيرة پيامبر گرامي اسلام صلي ا... عليه و آله و ائمة معصومين عليهم السلام و به ويژه زندگي حضرت علي­اکبر فرزند برومند حضرت سيدالشهدا(ع) در برنامه­های مربوط به جوانان و به خصوص در ايجاد مودّت, دوستي و صلح بيش از پيش همت نمايند و جوان مسلمان را به سوی اسوه­های حسنه رهنمون سازند. 

2. ما بار ديگر با تمام وجود با مقام عظماي ولايت فقيه حضرت آيت­الله العظمی خامنه‌ای بيعت نموده, معتقديم در هنگامه­ای که فتنه­ها چون پاره­هاي شب تاريک بر جهان سايه گسترانيده است, پندهای حکيمانه و سخنان ارزشمند ايشان، موجب برقراری آرامش, مودّت و صلح نه تنها در ميان مردم ما, بلکه در بين مردم سراسر جهان است.

3. ما ضمن حمايت از سخنان رييس محترم جمهوري اسلامي ايران در مقر سازمان ملل متحد در ارتباط با صلح جهانی معتقديم؛ می­توان توطئة حکمرانان قدرت‏طلب و زورمداری که با ادعاي برقراري صلح و عدالت جهاني، دنيا را به خاک و خون می­کشند و شعار مقابله با تروريسم و استقرار صلح و آرامش در خاورميانه، فلسطين، افغانستان و عراق را به صحنة ناجوانمردانه‏ترين و خشونت‏بارترين جنگ­هاي تاريخ بدل ساخته و در تلاش براي حفظ برتري نظامي و سياسي خود بر دنيا به هر جنايتي دست مي‏زند, آشکار ساخت و مقابله نمود.

4. ما جوانان داوطلب جمعيت هلال احمر جمهوری اسلامي ايران در ارتباط با مسائل صلح جهاني خواستار پژوهش عميق و تدوين  مباحث نظری, کاربردي و تطبيقی در اديان مختلف به ويژه دين مبين اسلام توسط دانشجويان عضو و ساير فرهيختگان هستيم تا کام تشنة خود را در اين باره با معرفت خدا و عشق به پيامبر و امامان و پيروي از جانشينان صالح و صادق آنان سيراب سازيم و تحت تأثير داعيه­هايي که از برقراري صلح در عرصه­های جهاني دم مي‏زنند و عملکرد آنان بيشتر پوچي اين‏گونه اظهارات و ادعاها را اثبات مي‏نمايد, گرفتار نشويم.

5. ما قتل آشکار و علني زن محجبه و مسلمان مصري در دادگاه آلمان به دست متهم، آن هم در شرايطي که پليس اين کشور در دادگاه حضور داشت را محکوم کرده و معتقديم اين رفتار خشن و وحشي، نمادي آشکار از تبعيض عليه انسانيت و مدنيت و نقض آشکار صلح جهاني است. در حاليکه امروزه غرب بيش از همه داعية صلح طلبي دارد.

در پايان ما جوانان به پاس حريم پرحرمت و حيثيت خون گلگون و مطهر شهيدان­مان به ويژه شيهدان امدادگر تلاش مي­نماييم شيوه­های صلح و دوستي خود را با نور بياراييم و به مشام جان همة جهانيان برسانيم.

والسلام عليکم و رحمه الله و بركاته

 


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

معاونت امور جوانان استان قم برگزار می کند :
دوشنبه ۵ مرداد۱۳۸۸ 22:5

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

همایش بزرگ جبهه ی جهانی همبستگی برای صلح

و تجلیل از جوانان برتراستان قـم

 

به مناسبت ولادت فرخنده حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان     

 

زمان : دوشنبه 12/5/88      ساعت  9صبح

مکان : قـم - بلوار محمد امین(ص) –ورزشگاه شهید حیدریان

 

پذیرای حضور شما جوانان در محفل گرم و صمیمی خویش هستیم .

 

"شرکت برای عموم جوانان آزاد است"

 


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

عشق و دیوانگی...
جمعه ۲ مرداد۱۳۸۸ 20:4

 

ینام او که زنجیره های دوستی را در قلبهای آدمیان محکم می گرداند.

در زمانهای قدیم که هنوز پای بشر به زمین نرسیده بود و فضیلتها و تباهی ها در همه جا شناور بودند آنها از بیکاری خسته و کسل شده بودند. روزی همه ی فضایل و تباهی ها دور هم جمع شده بودند خسته تر و کسل تر از همیشه .ذکاوت ایستاده و گفت: بیاید بازی کنیم .احساس گفت: مثلا جه بازیی ؟هوشیاری گفت: مثلا قایم باشک بازی .همه از این پیشنهاد استقبال کردند .دیوانگی گفت: من چشم می گذارم و از آنجا که هیچ کس دوست نداست به دنبال دیوانگی برود همه قبول کردند .دیوانگی جلوی درخت رفت و مشغول شمردن شد یک دو سه ... همه رفتند تا خودشان را پنهان کنند. لطافت خود را به شاخ ماه آویزان کرد .خیانت در میان انبوهی از زباله ها پنهان شد. اصالت در میان ابرها مخفی شد و هوس به مرکز زمین رفت .طمع داخل کیسه ای که خود آن را دوخته بود مخفی شد .غرور بالای درختی رفت .دروغ گفت: زیر سنگی پنهان می شوم اما به ته دریاچه رفت .شرم تا دروغ را دید از آن میان رفت و بازی نکرد .صداقت پشت صخره ای پنهان شد و شجاعت به سینه کوه رفت دیوانگی مشغول شمردن بود هفتاد و نه، هشتاد ...همه پنهان شده بودند به جز عشق که همواره مردد بود و نمی خواست زود تصمیم بگیرد .دیوانگی به پایان شمارش رسید. نودونه، صد. عشق فورا پرید داخل بوته گل رز مخفی شد .دیوانگی فریاد زد دارم میام، دارم میام .اولین کسی را که پیدا کرد تنبلی بود .لطافت که به شاخه ماه آویزان است. دروغ را ته دریاچه و هوس را در مرکز زمین و یکی یکی را پیدا کرد به جز عشق. او که از یافتن عشق ناامید شده بود که شکیبایی به او گفت: تو نباید ناامید باشی که ناگهان حسادت در گوشهایش زمزه کرد :تو فقط باید عشق را پیدا کنی. او داخل بوته گل رز است. دیوانگی شاخه چنگک مانندی از بالای درخت کند و با شدت و هیجان زیاد آن را به توبه گل رز فرو کرد ودوباره و دوباره تا به صدای ناله ی عشق متوقف شد. عشق از بوته گل رز بیرون آمد در حالیکه با دستهایش صورت خود را پوشانده بود و قطرات خون از لا به لای انگشتانش به زمین می ریخت. شاخه به چشمان عشق فرو رفته بود و او کور شده بود در این هنگام عدالت نزدیک آمد و گفت: ای وای چه کرده ای؟ که مکر به سرعت جلو آمد و گفت: اتفاقی است که افتاده و او نمی دانست. دیوانگی گفت من چه کرده ام ؟چگونه میتوان تو را درمان کرد ؟که ناگهان قضاوت در این میان فریاد زد تو فقط باید با قانون طرف باشی که دیوانگی گفت من هر کاری انجام می دهم تا خوب شود .در این هنگام عشق رو کرد و گفت: چشمان من دیگر نمی بیند و فقط می توانی راهنمای من باشی و قانون دیوانگی را راهنمای عشق حکم کرد و از آن بعد این گونه بود که عشق همواره کور است و دیوانگی همواره در کنار اوست ...

 

نویسنده : حسین یاری – عضو کانون جوانان هلال احمر استان قم


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

فرصت ها ...
چهارشنبه ۳۱ تیر۱۳۸۸ 10:42

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم 

 

تا چشم باز کنی وقت خداحافظی می رسد ...  

فرصت ها چو ابر می گذرند در برابرت1

روزها تیره می شوند پشت سرت

برگ برگ لحظه هایت ورق می خورند

تنها خاطره هاست که می مانند در دفترت

تا چشم باز کنی وقت خداحافظی می رسد

گرچه نشکفته است نرگس و نسترنت

به بودنت تا دی چشم همه روشن بود

اما کنون نمانده است رمقی در جام تنت

با هر نفسی دلت چون بید می لرزد

چشمان خیست و دل گریه های پرپرت

از آن همه ، به هیچ و تنهایی می رسی

دوستان پراکنده می شوند از برت

همه واژه ها اقرار وصیت نامه ی توست

جملاتی پر از آه و حسرت در سخنت

خواهی نخواهی پیمانه ات پر می شود

تا روزی که آرام بمانی در بسترت

نداری هیچ همره و با تو همرهی نیست

از همه داشته ها ناچار می گذری با کفنت

کیفر شر و گناهت با تو خواهد بود

ننگی است که مانده است بر پیراهنت

اما با هر ذره نکویی ، از تو می ماند نشان

تا راست بماند تا قیام قیامت کمرت2

 

 

رسول خامه یار

تیر 88

 

 

1- اشاره به سخن امام علی (ع) در نهج البلاغه: "... فرصت ها همانند ابر بهاری زود می گذرند.بنابراین فرصت های نیکو را غنیمت شمارید."

2- اشاره به آیه ی 7 و 8 سوره زلزله : " ... پس هرکه هموزن ذره ای نیکی کند ، آنرا خواهد دید ، و هرکه هموزن ذره ای بدی کند ، آنرا خواهد دید."

 


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

ای عاشقان ، دل را چراغانی کنید ...
یکشنبه ۲۸ تیر۱۳۸۸ 16:11

 

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

مي­شود يکي شيريني محبتت را بچشد و سراغ کس ديگر برود؟

مي­شود يکي با تو مأنوس باشد و يک لحظه از تو رو برگرداند؟

ما را هم بگذار بين آنها که براي دوستي انتخاب کردي، دوستيشان را خالص کردي و شوق ديدنت را انداختي به دلشان ،همان­ها که به هر چه کني، راضيند؛ همان­ها که اجازه دادي رويت را ببينند و قلبشان را از عشق پر کردي براي ديدار.

انتخابشان کردي؛ کاري کردي همه صورتشان رو به تو باشد و دلشان از هر کس و هر چيزي جز تو خالي باشد؛

ما را هم بگذار بين آنها که شاديشان با توست؛

همه عمرشان از ته دل، آه شوق مي­کشند و عاشقانه مي­خوانند, ياد بزرگي­ات مي­افتند و پيشاني بر خاک مي­گذارند؛ چشم­هايشان از ذوق بندگي­ات خواب ندارد و اشک­هايشان از هراس روبرو شدن با تو مي­ريزد.

از تو مهرت را مي­خواهم و مهر هر که مهر تو را دارد و مهر هر کاري مرا به تو نزديک مي­کند؛ خودت را براي من محبوب­تر از همه کن و بگذار محبتت مرا ببرد تا بهشت و شوقت نگذارد نافرماني کنم. منت بگذار بر من و بگذار نگاهت کنم...

 

برگرفته از دعاي صحيفه سجادیه

 منبع : رهپویان

  

ای عاشقان ، دل را چراغانی کنید ... 

 مبعث پیامبر مهر ، خاتم رسولان عالم، قاصد آینه های زلال

حضرت محمد امین (ص)

بر تمامی پیروان حقیقی و راستین اش ، مبارک باد .

 


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

کسب رتبه اول توسط معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان قـم در بین استان های کشور :
شنبه ۲۰ تیر۱۳۸۸ 22:30

 

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به منظور بررسی عملکرد حوزه جوانان در استان های کشور اقدام به ارزیابی فعالیت های این حوزه ها نموده است و پس از بررسی 33 فعالیت در سال 87 ، استان های کشور درجه بندی شده اند . در این میان ، استان قـم موفق به کسب رتبه ی اول از نظر فعالیت های سازمان جوانان در بین 30 استان کشور گردیده است. این موفقیت بزرگ را به تمام جوانان و مسئولین معاونت امور جوانان و جمعیت هلال احمر استان قـم تبریک گفته و از خداوند منان برای ایشان توفیقات روزافزون را خواستاریم .

 

 

کسب رتبه اول توسط معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان قـم در بین استان های کشور  

  

برای اطلاع از سایر امتیاز ها به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

 ادامه امطلب...»

» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

فراخوان :
پنجشنبه ۱۸ تیر۱۳۸۸ 14:38

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

به مناسبت فرا رسیدن 5 تیرماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، سازمان جوانان هلال احمر استان قم برگزار می کند :

 

فراخوان ایده های برتر جوانان عضو

در زمینه راههای پیشگیری و مقابله با اعتیاد

و ارسال 3 ایده برتر در سطح استان جهت شرکت در مسابقه کشوری

 

علاقه مندان جهت شرکت در این فراخوان ، تا پایان تیرماه (31/4/88) فرصت دارند آثار خود را به نشانی : قـم، خیابان ساحلی، نبش کوچه 7 ،جمعیت هلال احمر استان قم، ساختمان جوانان ، خانم پاک نژاد ، تحویل دهند.


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

جان عالم به فدای تو علی ...
دوشنبه ۱۵ تیر۱۳۸۸ 18:4

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

در مـخـزن لايمـوت دردانـه عــلي اسـت
در كون و مــكان امـير فرزانه علي است
در كـعـبـه ظـهـــور كـرد تـا بر همه كـس
معلوم شود كه صاحب خانه علي است

 جان عالم به فدای تو علی ...

میلاد سراسر خیر و برکت مولود کعبه ، ساقی کوثر ، جان پیمبر (ص) ،
حضرت امیر مومنان علی (ع) مبارک باد .


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

به مناسبت روز بدون دخانیات :
شنبه ۶ تیر۱۳۸۸ 16:1

 

 

 صعود اعضا خواهر کانون جوانان به قله 3103 متری الوند به مناسبت روز بدون دخانیات

 

صعود اعضا خواهر کانون جوانان به قله 3103 متری الوند به مناسبت روز بدون دخانیات

 


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

کسب مقام اول توسط جمعیت هلال احمر استان قم در غنی سازی اوقات فراغت جوانان در استان :
دوشنبه ۱ تیر۱۳۸۸ 17:4

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

جمعیت هلال احمراستان قم ، مقام اول استانی غنی سازی اوقات فراغت جوانان در سال 87 را به خود اختصاص داد. در همین زمینه لوح سپاسی از سوی استانداری به جمعیت هلال احمراستان قـم اهدا شد :

 

 کسب مقام اول توسط جمعیت هلال احمر استان قم در غنی سازی اوقات فراغت جوانان در استان : 

امید است با سعی و تلاش عزیزان زحمت کش در جمعیت هلال احمر، امسال نیز موفق به کسب چنین مقامی درغنی سازی اوقات فراغت جوانان شویم .

 


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

آيا مي‌دانيد که ... ؟
چهارشنبه ۲۰ خرداد۱۳۸۸ 11:41

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

ـ آيا مي‌دانيد عبارتي كه هيچ‌گاه نبايد ترك شود چيست؟ عبارت «ترك ورزش است»

ـ آيا مي‌دانيد ورزش اكسير شفابخش مشكلات روحي است؟

ـ آيا مي‌دانيد حتي اگر ذهنتان موقتاً در خدمت ورزش نيست بايد سعي كنيد جسمتان را در اختيار ورزش قرار دهيد؟

ـ آيا مي‌دانيد بهترين زمان براي ورزش كردن عصر مي‌باشد؟

ـ آيا مي‌دانيد فاصله بين صرف غذا تا شروع تمرين ورزشي نبايد كمتر از دو ساعت باشد؟

ـ آيا مي‌دانيد گرم كردن قبل از ورزش، زمان اجراي فعاليت را افزايش داده و زمان بروز خستگي را به تأخير مي‌اندازد؟

ـ آيا مي‌دانيد نقش كم تحركي در افزايش وزن بدن به مراتب بيشتر از پرخوري است؟

ـ آيا مي‌دانيد راحت ترين و بدون  دردسرترين روش براي سوزاندن كالري‌هاي اضافي بدن پياده روي است؟

ـ آيا مي‌دانيد 80% كمردردها به علت ورزش نكردن است؟

ـ آيا مي‌دانيد اگر از كفش پاشنه دار به مدت طولاني استفاده كرده‌ايد براي كشش عضلات پشت ساق، مدتي را بايد در خانه پابرهنه راه برويد؟

ـ آيا مي‌دانيد دختران جوان بايد از پوشيدن كفش‌هاي پاشنه بلند جداً خودداري كنند زيرا اختلالاتي را در ستون فقرات و مفاصل بوجود مي‌آورد؟

ـ آيا مي‌دانيد برخي از روانپزشكان ورزشي دو را به عنوان يكي از راههاي معالجه افسردگي و زدودن غم و غصه از بدن پيشنهاد مي‌كنند؟

ـ آيا مي‌دانيد اجراي يك برنامه منظم بدني در تقويت استخوان‌ها و كمك به حفاظت بدن برعليه بيماري‌هاي استخواني مؤثر است؟

ـ آيا مي‌دانيد يكي از فوايد ورزش كاهش خطر سكته قلبي و مرگ و مير ناشي از آن است؟

ـ آيا مي‌دانيد انجام ورزش منظم توانايي افراد را افزايش داده و از معلوليت‌هاي ناشي از سكته مغزي مي‌كاهد؟

ـ آيا مي‌دانيد بسياري از متخصصين پياده روي را يكي از مناسب‌ترين فعاليت‌هاي هوازي براي بيماران سكته‌اي مي‌دانند؟

 

 

      غنچه های هلال احمر استان قم

 

آيا مي‌دانيد ورزش براي درمان ديابت يك داروي عام نيست بلكه جزئي مهم است؟

ـ آيا مي‌دانيد ورزش كردن علاوه بر نگه داشتن بدن در وزن مناسب، خطر گسترش بيماري‌هاي مهمي مثل ديابت نوع B و فشارخون بالا را كاهش مي‌دهد؟

ـ آيا مي‌دانيد مبتلايان به بيماري صرع و ديابت مجاز به استفاده از سونا نمي‌باشند؟

ـ آيا مي‌دانيد در صورت كنترل و نظارت مناسب در هنگام شنا، اين ورزش براي افراد مبتلا به صرع ورزش بسيار مناسبي محسوب مي‌شود؟

ـ آيا مي‌دانيد ورزش‌هاي تيراندازي و كوهنوردي براي بيماران صرعي ممنوع مي‌باشد؟

ـ آيا مي‌دانيد ورزش از پوكي استخوان و مشكلات ناشي از آن در زنان مسن جلوگيري مي‌كند؟

ـ آيا مي‌دانيد برنامه ورزشي پياده روي، دو آرام  يا  ركاب زني با دوچرخه ثابت براي بيماران ديابتي بالغ توصيه شده است؟

ـ آيا مي‌دانيد مهمترين ماده غذايي مورد نياز پس از تمرين ورزشي آب است؟

ـ آيا مي‌دانيد تقريباً 10% از فرزندان والدين چاق از وزن طبيعي برخوردارند؟‌اگر يكي از والدين چاق باشند اين احتمال 50% و اگر هر دو چاق باشند 80% خواهد بود

ـ آيا مي‌دانيد كمردرد شايع ترين درد ناشي از ضعف عضلاني در زنان مي‌باشد؟

ـ آيا مي‌دانيد هر فعاليتي كه در آن استخوان‌ها وزن بدن را تحمل كنند مي‌تواند تقويت كننده استخوان‌ها باشد و بهترين و كم‌خطرترين اين فعاليت‌ها همان پياده‌روي است؟

 

گردآورنده : نرگس صداقتي ـ كارشناس تربيت بدني

 


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

هرگز از یاد من آن سرو خرامان نرود ...
پنجشنبه ۱۴ خرداد۱۳۸۸ 14:34

 

اللهم صل علي محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

مگر انديشه و خوبي و معنويت و حقيقت مي ميرد؟

روز و شب 15 خرداد 67 ، ميليونها نفر از مردم تهران و سوگواراني كه از شهرها و روستاها آمده بودند،در محل بزرگ مصلي تهران اجتماع كردند تا براي آخرين بار با پيكر مطهر مردي كه با قيامش قامت خميده ي ارزشها و كرامتها را در عصر سياه ستم استوار كرده و در دنيا نهضتي از خداخواهي و بازگشت به فطرت انساني آغاز كرده بود ، وداع كنند. روح آن یار سفر کرده شاد و يادش گرامي ...

 

 هرگز از یاد من آن سرو خرامان نرود ...


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

برگزاری مسابقه ی "ورزش،امداد،سلامتی" به مناسبت گرامیداشت هفته ی هلال احمر :
یکشنبه ۳ خرداد۱۳۸۸ 22:0

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

سپاس خدای را که توانایی بخشید ما را

تا به شکرانه ی نعمتش خدمت کنیم ناتوانان را

 

معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم ، به مناسبت گرامیداشت هفته ی هلال احمر اقدام به برگزاری مسابقه ای با عنوان "ورزش،امداد،سلامتی" جهت اعضا امدادگر سازمان جوانان (شاخه های دانشجویی و جوانان)ویژه ی خواهران در تاریخ 30/2/88 در مجتمع فرهنگی ورزشی جمعیت هلال احمر استان نمود.

هدف از برگزاری این مسابقه ، آشنایی بیشتر بشر دوستان امدادگر با ورزش برای اثبات این موضوع که ورزشکاران امدادگرانی مجرب و امدادگران ورزشکارانی کارآزموده باشند ، اجرا گردید.

یک امدادگر تا زمانی که از یک پیکری سالم و قدرتمند برخوردار نباشد در صحنه آسیب نمی تواند عملکرد مفیدی داشته باشد تا مصدوم با دیدن او آرامش یابد. زمانی که امدادگر دارای عضلات ضعیف باشد کارایی زیادی نمی تواند در صحنه آسیب از خود ارائه دهد که در اصطلاح به این امدادگران ، امدادگران تک بعدی گفته می شود . ورزشکاران با داشتن بدنی سالم و نیرومند در صحنه ی آسیب ، می تواند به امدادگرانی مجرب و کارآمد تبدیل گردند.   

 

 برگزاری مسابقه ی "ورزش،امداد،سلامتی" به مناسبت گرامیداشت  هفته ی هلال احمر

 

گردآورنده : نرگس صداقتی

کارشناس امور ورزش جمعیت هلال احمر استان قم

 

 ادامه امطلب...»

» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

فتح قله رفیع خدمت رسانی به جوانان کشور :
پنجشنبه ۲۴ اردیبهشت۱۳۸۸ 15:16

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

با تلاش مضاعف و همت بلند در عرصه خدمت رسانی به جوانان ،

جمعیت هلال احمر استان قـم

با کسب نمره 20 ، موفق به کسب مقام اول در بین دستگاه های اجرایی استان در حوزه اوقات فراغت جوانان ، در سال 87 گردید . 

 

 فتح قله رفیع خدمت رسانی به جوانان کشور

کسب این مقام ممتاز را به تمامی فعالان و زحمتکشان جمعیت هلال احمر استان قم ، تبریک گفته و از خداوند متعال آرزوی سلامتی و توفیق روزافزون را خواستاریم .

 


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

به بهانه سالروز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر
چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت۱۳۸۸ 11:10

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

هانری دونان تاجر سوئیسی ، پایه گذار و پرچمدار نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال احمر در کشور سوئیس یود. مشاهده صحنه های دلخراش و رقت انگیز جنگ سولفورینو در شمال ایتالیا ، در جنگ سختی که میان ارتش های اتریش و فرانسه در گرفته بود او را بر آن داشت تا با کمک مردم محلی به حال مجروهان جنگی رسیدگی کند. پس از بازگشت با چاپ کتاب خاطرات سولفورینو خواستار تشکیل جمعیت های امدادی در زمان صلح شد .  این حرکت بتدریج در گوشه و کنار جهان بصورت یکپارچه و سازمان یافته تداوم یافت بطوری که هم اکنون 186 جمعیت ملی در فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر عضویت دارند و با در نظر گرفتن اصول بنیادین انسانیت ، بی غرضی ، بی طرفی ، استقلال ، خدمات داوطلبانه ، یگانگی . جهان شمولی و با هدف حفاظت از  زندگی و سلامت انسانها و تضمین احترام به آنها در جهت ترویج تفاهم ، دوستی ، همکاری و صلح پایدار میان ملت ها فعالیت دارند. فدراسیون و کمیته بین المللی صلیب سرخ از دیگر ارگان این نهضت جهانی است که وظیفه کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی و ساخته دست بشر را دارند. هشتم می برابر با 18 اردیبهشت به نام روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر در تقویم تاریخ ثبت شد تا هر ساله خدمات ارزنده اعضای این خانواده بزرگ در سراسر جهان گرامی داشته شود. در حال حاضر میلیون ها داوطلب در سراسر دنیا برای کمک به تسکین آلام بشری و کمک به نجات جان انسان ها بدون در نظر گرفتن نژاد ، ملیت و قومیت انسانها و همچنین به دور از هرگونه مداخلات سیاسی و فقط با یک هدف و آن هم کاهش درد و رنج انسان ها تلاش می کند .

در کشورمان نیز حرکت و اقدامات انساندوستانه در دوران معاصر با نام جمعیت هلال احمر تجلی یافته و در ذهن ما متبادر می شود . این نهاد امداد رسان با در اختیار داشتن بیش از 2 میلیون نفر داوطلب یکی از بزرگترین جمعیت های ملی در منطقه  و جهان به شمار می رود که فعالیت هایش در عرصه های مختلف بین المللی ، امدا و نجات ، پزشکی ، توانبخشی ، جوانان و ارایه خدمات حمایتی به نیازمندان قابل توجه است . ارایه خدمات امدادگران پر تلاش جمعیت هلال احمر که به صورت سربازان آماده به خدمت بدون هیچ چشمداشت و ادعایی حتی برای خدمت رسانی از جان خود برای نجات جان انسان های دیگر دریغ نمی کنند نمونه بارزی بر این مدعا است .

 

منبع :خبرنامه جمعیت

گردآورنده : امیر حسین علیمردانی 

 

 

 

کانون جوانان جمعیت هلال احمر استان قم 

 روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر

 را به تمامی فعالان در این عرصه تبریک می گوید و آرزوی موفقیت های روز افرون برای این عزیزان را دارد .

 


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

افتتاحيه کانون غنچه های هلال در استان قم :
سه شنبه ۲۲ اردیبهشت۱۳۸۸ 12:21

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

                                                                    

                                            غنچه های هلال

در راستاي نهادينه شدن فرهنگ ايثار و ترتيب امدادگران متعهد ايده تشكيل كانون غنچه‌هاي هلال مطرح وبرنامه ريزي شد و بدينسان بود كه بعد از بررسي تحقيق وتفحص در زمينه كودكان كار آغاز شد و بعد از جلسه‌اي كه با معاونت امور جوانان در سراسر كشور گذاشته شد مقرر شد كه كليه استانها در جهت افتتاح غنچه‌هاي هلال جد بليغ نمايند.

 

اهداف كليه طرح:

1- نهادينه سازي فرهنگ نوعدوستي و ايثار در ميان كودكان با تاسي از آموزه‌هاي ديني

2- ايجاد علاقه به امدادگري و نيكوكاري در بين كودكان

3- تقويت مهدهاي كودك در جهت مقابله، حوادث و بلاياي طبيعي به جهت وجود آسيب‌پذير‌ترين قشر در ميان‌آنها

4- تشويق و مشاركت اولياي نونهالان جهت انجام فعاليتهاي عام‌المنفعه و امدادي

5- آشنايي كودكان با جمعيت هلال احمر

6- آشنايي كودكان با نكات ظريف امدادي و پيشگيرانه و موضوعات بشردوستانه

 

 

                                   استقبال از غنچه های هلال احمر استان قم

مراسم افتتاحيه:

در تاريخ 16/2/88 با حضور غنچه‌هاي هلال از مهد‌كودك‌هاي سطح استان به همراه مربيان و خانواده‌هايشان راس ساعت 30/9 در سالن همايش سازمان ملي جوانان شروع شد برنامه شامل :

1 ـ قرائت قرآن توسط كودكان مهد‌كودك جامعه‌الزهرا‌

2 ـ سخنراني مديرعامل جمعيت هلال احمر استان قم

3 ـ اجراي تئاتر عروسكي جوجه طلايي

4 ـ سخنراني آقاي منيري معاون محترم جذب و سازماندهي سازمان

5 ـ مسابقه ماهيگيري توسط كودكان

6 ـ پذيرايي

7 ـ تئاتر توسط كودكان

8 ـ اهداي جوايز و تقدير از مديران مهد‌كودك‌ها         

 

 جناب آقای دکتر زمانیان ، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم

جناب آقای دکتر زمانیان ، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان قم

 

جناب آقای سید علی منیری ، معاون جذب و سازماندهی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر

جناب آقای سید علی منیری ، معاون جذب و سازماندهی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر

 

اهدای جوایز با حضور جناب آقای نیکان قمی ، فرماندار محترم قم

اهدای جوایز با حضور جناب آقای نیکان قمی ، فرماندار محترم قم

 


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

پیام تسلیت
شنبه ۵ اردیبهشت۱۳۸۸ 10:55

 

سرکار خانم فریما جندقی

 

فقدان پدر گرامیتان ، ما را غمگین و متاثر نمود . از خداوند منان برایتان طلب صبر جمیل داریم . روحش شاد و یادش گرامی .

 

معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم

 

 


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

عرض تسلیت ...
چهارشنبه ۲ اردیبهشت۱۳۸۸ 21:0

 

دوست عزیز ، خانم فریما جندقی

 

با قلبی آکنده از اندوه ، درگذشت پدر بزرگوارتان را تسلیت عرض نموده ، از خداوند متعال برای آن عزیز از دست رفته مغفرت و برای بازماندگان ، صبر جمیل خواستاریم .

 

دوستان شما در کانون جوانان هلال احمر استان قم

 


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

تاریخچه ورزش ...
سه شنبه ۲۵ فروردین۱۳۸۸ 17:6

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

پیامبر اکرم (ص) درباره حق بدن به انسان می فرمايند:

پروردگارت بر تو حقی دارد و بدنت برتو حقی دارد و خانواده ات ( نیز )  برتو حقی دارد.

 

تاریخچه ورزش

برای پي بردن به اهمیت ورزش و لاینفک بودن آن از زندگی انسان ها در طول تاریخ نگاهی گذرا به تاریخچه ورزش می‌اندازیم اصل ورزش را از یونان دانسته‌اند تا به مقصود چابکی بدن و ایجاد قوت انجام می‌یافت و پاروزنی، بوکس، کشتی، شنا، شمشیرزنی ، تیر اندازی، اسکی و ورزش‌هایی چون بیس بال، بسکتبال، انواع فوتبال، چوگان، والیبال، گلف، انواع تنیس، پرتاب وزنه و . . . جزو ورزش محسوب می‌شوند. یونانیان اولین ملتی بودند که ژیمناستیک را بنیان نهادند. اصول ورزش در یونان قدیم بسیار خشن و نادرست بود. آنها اولین نتیجه ورزش را بزرگ نمودن عضلات بدن می‌دانستند. بعدها ورزش در یونان به شکل ریسمان بازی درآمد که برای آن اهمیت زیادی قائل بودند و عمل کنندگان آن را آکروبات می‌نامیدند و این نوع حرکات را اکروباتیک می‌گفتند. وقتی دولت‌ها و حکومت‌ها تشکیل و تأسیس شدند رهبران آنها متوجه شدند که برای حفظ یا گسترش مرزهای خود، نیازمند بازوان توانایی هستند که در جنگ‌ها بتوانند پیروزی را برای آنها ارمغان آوردند.

 

ورزش ایران

اما در خصوص تاريخچه ورزش در ایران باید گفت: در میان کشورهای مشرق زمین، بی‌گمان ایران تنها کشوری بود که در نظام تعلیم وتربیت خود بیش ترین اولویت را به ورزش و تربیت بدنی داده بود. در حالی که چينیان به امر ورزش و تربیت بدنی توجه چندانی نداشتند و هندوان نیز پرورش تن و فعالیت‌های بدنی را گاه مذموم هم می‌دانستند. ایرانیان به اهمیت ورزش توانایی و سلامتی بدن به عنوان وسیله مهمی برای فراهم آوردن ارتشی سلحشور و پیروزمند پی برده بودند.

 

ـ هرودت، مورخ مشهور یونانی می نویسد:

ایرانیان از پنج سالگی تا بیست سالگی سه چیز را می آموختند: 1 ـ سواری 2 ـ تیر و کمان 3 ـ راستگویی

ـ هنسین ، مورخ مشهور یونانی می نویسد:

پارت‌ها جنگ و شکار را دوست  داشتند. این قوم از دوران طفولیت تا به هنگام کهولت همیشه با ورزش و تمرینات سخت جنگی و شکار بارآمده بودند.

 

جایگاه و اهمیت ورزش

امروزه ورزش یکی از اموري است که به عناوین مختلف در جهان مطرح شده و گروه زیادی به اشکال گوناگون با آن سرو کار دارند.

ـ ورزش یکی از مفیدترین و سالم ترین سرگرمی هایی است که می تواند اوقات فراغت جوانان و نوجوانان را پرکند.

ـ ورزش کسالت و تنبلی را از انسان دور و به وی نشاط و شادابی می بخشد او را برای انجام کارها و وظایف فردی و اجتماعی آماده نموده و اخلاقش را بهبود می‌بخشد.

ـ ورزش، روحیه شجاعت، از خود گذشتگی، مبارزه با ظلم و دفاع از مظلوم را در انسان تقویت می‌کند.

ـ ورزش، توان ورزشی انسان را افزایش می‌دهد.

ـ ورزش کمک شایانی به ایجاد و تقویت سلامتی جسمانی و روانی می‌کند.

ـ ورزش به انسان تحرک می بخشد و حرکت و تحرک به ویژه در کودکان لازم رشد است.

ـ داشتن تحرک و ورزش موجب سلامتی بدن و طول عمر می گردد نداشتن تحرک نیز موجب مرگ زودرس می‌شود.  

 

 ورزش باستانی

 برگرفته از كتاب چكيده ورزش در اسلام

گردآورنده: نرگس صداقتي، كارشناس تربيت بدني


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

تقدیر و قدردانی از اعضای قرارگاه قلم توسط آقای رسول خامه یار ، معاون محترم امور جوانان استان قم :
شنبه ۲۲ فروردین۱۳۸۸ 23:40

                                                                      

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

                                     

   

در این جلسه که با حضور معاون محترم امور جوانان استان قم و اعضای قرارگاه قلم ، در اواخر اسفند ماه 87 برگزار شد ، ضمن تشکر از نویسندگان و اطلاع رسانی به هنگام این مجموعه ، و همچنین فعالیت های اخیر اعضای مجموعه ی "قرارگاه قلم" ، از اعضای مجموعه تقدیر به عمل آمد . همچنین سخنرانی جناب آقای خامه یار در خصوص وبلاگ ، باعث دلگرمی و پشتکار بیشتر اعضای مجموعه گشت.

ضمن تشکر از زحمات و حمایت بی دریغ آقای خامه یار ، توفیقات روزافزون را از خدای منان برای ایشان خواستاریم .

                                            

                                     


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

در سوگ خورشید ...
یکشنبه ۱۶ فروردین۱۳۸۸ 15:51

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

هفدهم فروردين / دهم ربيع­الثاني وفات كريمة اهل­بيت(ع) حضرت فاطمة معصومه(س) را تسليت عرض مي­­نماييم­.

 

آن بارگاه قدس که از عرش برتر است آرامگاه دختر موسي بن­جعفر است

 

بانوي پرهيزگار حضرت فاطمه ملقب به معصومه بر اساس روايتي در اول ماه ذي­القعده سال 138 هجري قمري چشم به جهان گشودند، آن حضرت عمر شريف خود را با مصيبت فراق پدر بزرگوارش امام موسي بن­جعفر(ع) که پيوسته در زندان بود و بعدها در غم هجران برادر ارجمندش امام علي بن­موسي الرضا(ع) به دعوت مأمون مدينه را ترک گفته و به خراسان تشريف بردند، گذراندند و چون دوري از برادر گرامي­شان براي آن حضرت دشوار بود يک سال بعد از هجرت امام رضا(ع) يعني در سال 201 هجري مدينه را با هدف ديدار برادر به قصد خراسان ترک نمودند.

حضرت معصومه(س) در مسير خود به شهر ساوه رسيدند. در آن­جا دچار خستگي و بيماري شدند. از اطرافيان سؤال فرمودند: از اين­جا تا شهر قم چقدر فاصله است؟ گفتند: حدود ده فرسنگ تا قم فاصله وجود دارد. آن حضرت به خدمتکار خود فرمودند: مرا به قم برسان.

هنگامي­كه خبر حرکت آن بانوي مکرمه از ساوه به سوي قم، در قم به آل­سعد رسيد «موسي بن­خزرج» از ميان پسران «سعد بن­مالک اشعري» که از بزرگان قم و از شيعيان وفادار به اهل­بيت(ع) بود، شبانه براي استقبال از آن حضرت قم را ترک کرد و حضرت معصومه(س) را با احترام و تجليل کاملي به قم آورد و در حالي که خود مهار ناقه را در دست داشت آن حضرت را به منزلش وارد نمود و در خدمت­گذاري آن سيدة جليله لحظه­­اي کوتاهي نکرد.

حضرت معصومه(س) پس از ورود به قم فقط هفده روز در قيد حيات بودند و در اين مدت جسم ايشان رنجور و ضعيف از بيماري و کسالت و روح و روان او افسرده و مضطرب از هجران و فراق برادر عزيزش بود. تا آن­که در تاريخ نهم ربيع­الثاني سال 201 هجري قمري در سن حدود بيست سالگي دارفاني را وداع گفت و روح او به ملکوت اعلي پيوست و نفس مطمئنة او در جوار رحمت حق جاي رفت. در مورد رحلت آن حضرت برخي نظر ديگري را دارند که خلاصة آن بدين شرح است:

حضرت معصومه(س) به همراه تعدادي ديگر از علويون از مدينه خارج شدند تا به خراسان بروند؛ قبل از رسيدن به ساوه مأموران و پاسبانان حکومتي بر آن قافله که حضرت معصومه(س) سرپرستي آن را به عهده داشت حمله کرده و آن­­ها را مورد ضرب و شتم قرار دادند و در نتيجه هارون بن­موسي برادر امام رضا(ع) را مجروح و بيست و دو نفر از علويون و تعداد ديگري از همراهان قافله را به شهادت رساندند. پس از رفتن آن دژخيمان، حضرت معصومه(س) و هارون که به سختي زخمي و مجروح به خوردن غذا مشغول شدند در اين هنگام بار ديگر مأموران به آنها هجوم برده و هارون را به شهادت رساندند. حضرت معصومه(س) با قلبي اندوه­بار به ساوه وارد شدند و در همان شهر بود که آن حضرت از طرف دستگاه حاکم به وسيلة زهر مسموم شده و در بستر بيماري شديد افتادند و همان بيماري و کسالت به رحلت و شهادت ايشان منجر شد.

پس از فوت ايشان بدن مطهر او را غسل داده، کفن کردند و با احترام کامل در زميني که متعلق به «موسي بن خزرج» بود، همان محلي که اکنون مزار آن حضرت است، به خاک سپردند و سقفي از حصير بر روي قبر مطهرش ايجاد کردند تا آن که مدتي بعد يکي از دختران امام جواد(ع) به نام زينب بر روي قبر شريف آن حضرت قبه و بارگاه بنا نهاد.

در بارة مقام و منزلت حضرت معصومه(س) روايات متعددي نقل شده است از آن جمله؛ امام صادق(ع) مدتي قبل از اين­که امام موسي بن­جعفر(ع) به دنيا بيايد فرمودند: «خداوند را حرمي است و آن مکه مکرمه مي­باشد و رسول خدا(ص) را حرمي است و آن مدينه منورة مي­باشد و اميرالمؤمنين را حرمي است و آن کوفه مي­باشد و ما را حرمي است و آن قم مي­باشد. بانويي از فرزندان من در آن­جا دفن مي­شود که نام او فاطمه است و هرکس او را زيارت کند بهشت بر او گوارا باد».

و نيز آن حضرت فرمودند: «آگاه باشيد که بهشت را هشت در است که سر در آن به سوي قم باز مي­شود، زني از فرزندان من به نام فاطمه دختر موسي در آن­جا از دنيا مي­رود که با شفاعت او تمامي شيعيان و پيروان من به بهشت داخل مي­شوند».

امام رضا(ع) فرمودند: «کسي که فاطمه دختر موسي بن­جعفر را زيارت کند بهشت براي او مي­باشد». امام جواد (ع) فرمودند: «کسي که قبر عمة مرا در قم زيارت کند با بهشتيان محشور خواهد شد».

امام رضا(ع) به سعد بن سعده فرمودند: از ما نزد شما قبري هست. او گفت قبر فاطمه دختر موسي(ع) را مي­فرماييد؟ فرمود: آري. کسي که او را زيارت کند و حق او را بشناسد بهشت از براي اوست. و نيز در روايات است: «زيارت کنندگان حضرت معصومه(س) در زمرة بهشتيان هستند. او بانويي بسيال جليل­المقام در نزد اهل­بيت عترت و طهارت و ائمة معصومين(ع) و بسيار عابده و زاهده بوده است که اين مطلب از روايات متعددي که از ائمة معصومين(ع) به ما رسيده به خوبي استفاده مي­شود. حتي بعضي از لقب آن حضرت (معصومه) استفاده عصمت براي او نموده­اند و اين امر با توجه به کمي سن و سال آن حضرت که حدود بيست سال بود خيلي بعيد و دور از واقعيت نمي­باشد. اميد است خداوند متعال ما را در دنيا از زيارت و در آخرت از شفاعت آن حضرت محروم نفرمايد.

               بارگاه ملکوتی حضرت معصومه (س)

برگرفته از : رهـپــویـان  


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

ساقیا آمدن عید مبارک بادت ...
پنجشنبه ۲۹ اسفند۱۳۸۷ 14:30

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

 

بـاور كـنـيـم گــردش ايـام هــمـيشـه ديـدنـي اســــت

تـپـش نـبــض زنـدگي در رگ درخــت، شـنيـدني است

در پــس پـنـجـره سـبــز بــهـــار، غنــچـه­ها مـنتـظرنـد

زيـبــاتـريـن فـصـل شـكـفتـن گـل در يـك قـدمـي است

صــداي پـاي قــاصـــدک مـي­آيــد و هـمـهمـه زلال آب­

عطـر گـل يـاس و سـوسـن و نـرگــس بـويــدني است

ترنم و نغمة چـكاوك خوشبختـي بر شاخــسار زنـدگي

هـمـراه خـورشيـد پرتـو افـشان و نـور گستردني است

اين شــاخه­هـاي پرشكوفـة امـروز باغ پر ثـمر فرداست

عـــشـق و صـفا و شـور زنـدگي، عـزيز و ماندني است

ســبزي بــهـــار از آن مـن و توست، در نـگاه آن بــكوش

معني زندگي اين است و جز آن همه چيز مردني است

 

شاعر : رسول خامه یار / برگفته از : رهپویان

 

 ساقیا آمدن عید مبارک بادت ... 

پی نوشت :

 

باز هم بهاری دیگر در راه است و شکوفایی دوباره طبیعت. خدا را شاکریم که بار دیگر ما را به تماشای زیبایی بهار نشاند و  قدرت بی اندازه ی خود. بهار را باور کنیم و دل ها را بهاری سازیم تا زندگی مان همیشه بهاری بماند و به شکرانه ی بیداری دوباره ی طبیعت دست به دعا برداریم و با قنوتی سبز تر از همیشه ، دعا کنیم برای آنکه امسال ، سال فرج مولایمان باشد.

اعضای کانون جوانان هلال احمر استان قم و همچنین نویسندگان مجموعه قرارگاه قلم ، سالی خوش ، توام با شادی و سلامتی و محبت را برای شما آرزومند است .

زندگی تان شاد ِ شاد ... سال نو مبارک ...

 


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

آغاز طرح ملی راهنمایی مسافرین نوروزی در استان قم :
چهارشنبه ۲۸ اسفند۱۳۸۷ 9:0

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در انجام یکی از اهداف مهم خود یعنی توسعه مشارکت جوانان در فعالیت های عام المنفعه به برنامه ریزی و اجرای طرح راهنمایی مسافرین نوروزی طی هفت سال گذشته اقدام نموده و امسال نیز با توسعه کمی و کیفی طرح به انجام بهتر آن اهتمام نموده است. طرح مذکور در روزهای پایانی سال جاری و آغاز سال آینده با مشارکت و حضور هزاران جوان مهرورز ایرانی (عضو جمعیت هلال احمر ) که داوطلبانه برای خدمت به هموطنانشان تلاش می کنند با اهداف ذیل به انجام خواهد رسید:

 

-          کمک به انجام سفری ایمن

-          کمک به تامین آسایش و آرامش مسافرین

-          ترویج فرهنگ نوع دوستی و مهرورزی در بین جوانان  

 

 آغاز طرح ملی راهنمایی نوروزی در استان قم

 

جوانان جمعیت هلال احمر استان قم نیز در راستای تحقق اهداف ذکر شده ، فعالیت خود را در اکیپ های معین ، از تاریخ 28 اسفند ماه سال جاری آغاز خواهند نمود .

محل اکیپ های مستقر در سطح استان قم به شرح زیر می باشد :

 

شماره 1: جنب عوارضی / شماره 2: خیابان شاه جمال / شماره 3: خیابان ولی عصر (عج) / شماره 4: میدان 72 تن / شماره 5: بلوار بهار  / شماره 6: منطقه جمکران / شماره 7: پارکینگ روبروی شبستان حرم حضرت معصومه (س)

 

زائرین و مجاورین بارگاه کریمه اهل بیت(س) :

برای دریافت اطلاعات بیشتر ، به ادامه ی مطلب بروید.

 

 

معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان قم

 

سفر خوشی را برای شما آرزومند است .

 ادامه امطلب...»

» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

ورزش و زندگی
دوشنبه ۲۶ اسفند۱۳۸۷ 20:25

 

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 

حضرت علی (ع): در بامداد و عصرها که هوا خنک است راه پیمایی کن و در وسط روز(که هوا گرم است)مردم را (برای استراحت و آسایش)بازدار و آهسته بران (تا ناتوانان نیز بتواند همراه توانایان بیاید.)

 

 

امروزه تاثیرات ورزش از نظر فیزیولوژیکی بر هیچ کس پوشیده نیست. در واقع بدن با سازگاریهایی که در هنگام و پس از ورزش می پذیرد ، تغییراتی می کند که این تغییرات در واقع همان سازگاریهای فیزیلوژیک ورزشی هستند و اثرات فعالیت بدنی روی زنان و مردان تقریبا یکسان است. انسان طبیعتا متحرک آفریده شده است و ماشین بدن تنها ماشینی است که اگر به حد کافی تحرک نداشته باشد صدمه خواهد دید و کار آن منحل خواهد شد.

تحقیقات ثابت کرده است که حتی یک فعالیت بدنی ملایم نیز در صورتی که منظم باشد، اثر مثبتی روی سلامتی دارد. البته هر چقدر شدت تمرین بیشتر باشد تاثیر آن روی سلامتی مشهودتر و بیشتر است. یک فعالیت بدنی منظم جسمانی متوسط می تواند به شما در بهتر به نظر رسیدن و  داشتن احساسی بهتر درباره خویش،کمک بسزایی داشته باشد.

زندگی فعال واژه ای است که به معنای تشویق مردم برای یافتن فعالیتهای سرگرم کننده روزانه شان به کار رود. به عبارت دیگر زندگی فعال ، معنای استفاده از پله ها به جای آسانسور و نیز پیاده روی به طرف فروشگاه و مراکز خرید به جای استفاده از ماشین و ... است. این موارد بسیار جزیی هستند و احتمالا کمتر به آنها توجه می کنیم اما در صورتی که با هم جمع شوند ، تغییرات مهمی را در زندگی ما ایجاد می کنند.

فعالیت بدنی در مدت طولانی تری می تواند در کاهش احتمال بروز بیماری های عروقی کرونر قلب ، افزایش کارآیی شما در زندگی روزمره و افزایش امید به آینده در زندگی موثر باشد.

برنامه منظم ورزشی فرح بخش و زمینه ساز سلامتی است. هروز عده بیشتری علاقمند می شوند که ورزش نمایند. ورزش و فعالیت بیشتر برای اغلب مردم بدون خطر است، ولی بعضی افراد برای شروع ورزش قبلا باید با پزشک خود مشورت نمایند.

مهمترین هدف هر فرد برای شروع یک زندگی فعال مسئله بهبود سطح سلامتی اوست. سلامت روان ، بالا بودن انگیزه و شادابی روح جنبه های دیگر سلامتی هستند.

 

 

منابع:

زن،ورزش و تندرستی – تالیف دکتر فرهاد رحمانی نیا، دکتر زهرا حجتی

زندگی فعال همراه با ورزش – تالیف و ترجمه ژاله معماری

ورزش از دیدگاه پیامبر(ص) و ائمه اطهار(ع) – تالیف عبدالحمید سیاح

 

گردآورنده : نرگس صداقتی

 

                                          ورزش و زندگی

 

پی نوشت :

 

با  سپاس فراوان و تشکر ویژه از خانم نرگس صداقتی ، کارشناس ورزش جمعیت هلال احمر استان قم .

 


» نوشته شده توسط: مدیر وبلاگ | لینک ثابت |

آخرین مطالب ارسالیDesigner Mohammad Raiei And copyRights 2011